Przepis na współpracę w bibliotece. Poradnik praktyk i inspiracji

Publikacja poświęcona jest praktycznym aspektom współpracy bibliotek z otoczeniem oraz budowaniu partnerstw. Można w niej znaleźć między innymi informacje o tym, jak współpracować, aby przysparzać jak najwięcej korzyści społecznościom lokalnym, bibliotekom i ich partnerom, jak rozwijać partnerstwo, jak szukać sojuszników i włączać ludzi w działania bibliotek.

Poradnik zawiera też podpowiedzi, praktyczne wskazówki i narzędzia do wykorzystania, między innymi przykładowy scenariusz spotkania inicjującego współpracę, czy wzór prostej ankiety służącej ewaluacji pracy partnerstwa. Autorki publikacji poświęciły szczególną uwagę  trójsektorowości partnerstwa (czyli łączeniu we współpracy przedstawicieli trzech sektorów – publicznego, biznesowego i społecznego) oraz współpracy międzynarodowej.

Publikacja jest dostępna również w formie interaktywnej.

Publikację „Przepis na współpracę w bibliotece. Poradnik praktyk i inspiracji” opracowało Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.