Tworzenie i edycja grafiki i zdjęć – poradniki

W ciągu kilku lat realizacji Programu Rozwoju Bibliotek i innych projektów Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowanych do bibliotek powstało wiele podręczników, ...

Dostępne poradniki:

Zmniejszanie zdjęć (Microsoft Picture Manager – część pakietu MS Office)

Poradnik przygotowany przez Magdalenę Wachol, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r.

Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Tworzenie galerii zdjęć on-line (Picasa i Google+)

Poradnik przygotowany przez Tomasza Kwietniewskiego, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, maj 2014 r.

Publikacja udostępniona w bazie wiedzy przygotowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce dla bibliotek uczestniczących w konkursie grantowym „Aktywna Biblioteka” w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Poradnik „Fotografia cyfrowa – obsługa programu GIMP”

Oprac. Jadwiga Pawluk – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Poradnik zawiera szczegółowe omówienie funkcji darmowego edytora grafiki GIMP i pokazuje ich zastosowania na praktycznych przykładach. Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

Poradnik „MS Office Picture Manager. Edycja obrazów cyfrowych”

Oprac. Jadwiga Pawluk – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienie funkcji programu Picture Manager, wchodzącego w skład pakietu biurowego Microsoft Office. Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej . Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 2. Google Picasa

Przewodnik po programie Google Picasa – przyjaznym, prostym narzędziu do podstawowej obróbki zdjęć, umożliwiającym organizowanie kolekcji zdjęć cyfrowych i wykonywanie na nich prostych operacji (kadrowanie, korekta kolorów, retusz, dodawanie efektów, napisów itp.).

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”, realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej . Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 2. Inkscape  

Przewodnik po Inkscape – darmowym, otwartym programie do pracy z grafiką wektorową. Można w nim projektować np. logo, plakaty, ulotki, wizytówki, layouty itp. Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”, realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.