Tworzenie i edycja prezentacji, materiałów promocyjnych i ankiet – poradniki

W ciągu kilku lat realizacji Programu Rozwoju Bibliotek i innych projektów Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowanych do bibliotek powstało wiele podręczników, poradników, samouczków, wskazówek i porad dotyczących technologii w bibliotece. Tu prezentujemy materiały poświęcone tworzeniu i edycji prezentacji, materiałów promocyjnych i ankiet.

Dostępne poradniki:

Poradnik „Prezentacja multimedialna MS PowerPoint 2010 (podstawy)”

Oprac. Anna Szeląg – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienia podstawowych funkcji programu MS PowerPoint (w wersji 2010), służącego do tworzenia prezentacji multimedialnych. Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej . Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 4. Prezi.com

Przewodnik po Prezi.com – edytorze prezentacji online. Omówienie korzystania z usługi: jak zarejestrować się w serwisie Prezi.com, jak tworzyć prezentacje (krok po kroku) i jak korzystać z dostępnych funkcji edytora.

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”, realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Jak przygotować i zamieścić relację w serwisie Prezi?    

Prezentacja zawiera wskazówki na temat korzystania z serwisu Prezi w celu zamieszczenia w nim relacji ze spotkania w bibliotece. W prezentacji opisano – krok po kroku – jak założyć konto w serwisie, przygotować relację i udostępnić ją w postaci prezentacji Prezi korzystając z różnych funkcji, które oferuje serwis.

Prezentacja przygotowana dla bibliotek biorących udział w konkursach towarzyszących kampaniom, które koordynowała Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Poradnik „Program MS Publisher 2010. Przygotowywanie materiałów promocyjnych”

Oprac. Jadwiga Pawluk – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienie funkcji programu MS Publisher (w wersji 2010), służącego do tworzenia materiałów promocyjnych. Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

Poradnik „Program MS Publisher. Przygotowywanie materiałów promocyjnych” 

Oprac. Jadwiga Pawluk – Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu

Omówienie funkcji programu MS Publisher (w wersji 2003), służącego do tworzenia materiałów promocyjnych. Materiały metodyczne dla osób prowadzących zajęcia komputerowe w bibliotekach (kursy, szkolenia, doradztwo, spotkania), opracowane w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”.

Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej. Przewodnik po narzędziach. Warsztat nr 1. Tworzenie ankiety w edytorze formularzy Google

Przewodnik opisuje, jak utworzyć ankietę internetową za pomocą bezpłatnej usługi Formularze Google – narzędzia do edycji online ankiet i formularzy internetowych.

Przewodnik przygotowany przez Fundację Nowe Media w projekcie „Biblioteka – lokalne centrum wiedzy praktycznej”, realizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.