„Pociąg do pamięci” – scenariusz zajęć z wykorzystaniem gry „Polska Luxtorpeda”

Przedstawiamy scenariusz zajęć opracowany w ramach akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. W scenariuszu opisujemy pomysł na zajęcia z seniorami z wykorzystaniem gry "Polska Luxtorpeda". Zachęcamy do korzystania!

Granie w gry to skuteczny (i przyjemny!) sposób na zachowanie sprawnego umysłu w późnym wieku. Dlatego w tegorocznej edycji akcji „BOOM3! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece” zachęcamy do organizacji w bibliotekach spotkań z planszówkami dla seniorów i seniorek. W tym scenariuszu podpowiadamy, jak mogłoby przebiegać takie spotkanie z wykorzystaniem gry Reinera Knizi „Polska Luxtorpeda”.

Autorką scenariusza jest dr Edyta Bonk.