„Bibliolaboratorium – od pomysłu do realizacji” – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium pt. "Bibliolaboratorium - od pomysłu do realizacji", zorganizowanego w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!". Webinarium odbyło się 27 października br. Zapraszamy do korzystania!

Na naszym webinarium opowiadaliśmy o tym, jak stworzyć biblioteczne domowe laboratorium, w którym można przeprowadzać proste, bezpieczne, angażujące doświadczenia, w tym:

  • jak przygotować biblioteczne domowe laboratorium na przykładzie projektu „Bibliolaboratorium” „Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej,
  • skąd brać pomysły na eksperymenty?
  • jak dobrze zaplanować pracę bibliotecznego laboratorium?
  • jak zorganizować biblioteczne studio nagrań?

Naszą ekspertką była Elżbieta Staroń – bibliotekarka, kierownik Oddziału dla Dzieci Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Entuzjastka nieszablonowych zajęć bibliotecznych, współautorka „Magla Książkowego” – vloga bibliotecznego, na którym można znaleźć recenzje książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Mama dwóch córek, dzięki którym różne pomysły na ciekawe zajęcia same wskakują jej do głowy.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 52 min):


Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.