Wiedza finansowa na wyciągnięcie ręki – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 10.03.2021 r. poświęconego edukacji finansowej dorosłych, oraz organizacji spotkań z mieszkańcami w formule zdalnej. "Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych". Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium rozmawialiśmy o idei edukacji przez całe życie, jak uczą się osoby dorosłe i co sprawia, że edukacja jest efektywna? Podaliśmy wskazówki do prowadzenia zajęć online, omówiliśmy też sytuacje edukacyjne, które mogą się zdarzyć przy prowadzeniu zajęć z dorosłymi, zwłaszcza online. Pod koniec spotkania – omówiliśmy ścieżkę edukacyjną bibliotekarzy-edukatorów, przyszłych przewodników po wiedzy finansowej. Pokazaliśmy też, jak zacząć korzystać z platformy https://finlit.eu. Webinarium stanowi część cyklu szkoleniowego dla bibliotekarzy uczestniczących w projekcie „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych”.

Naszym ekspertem był Piotr Henzler, edukator, trener, autor programu szkolenia i kursu e-learningowego dla bibliotekarzy-edukatorów w projekcie „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych”. Webinarium prowadziła Katarzyna Morawska, koordynatorka projektu „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 80 minut)

Plan webinarium i czas:

00:00:00 – 00:05:42   –   Przywitanie, przedstawienie eksperta. O czym będziemy rozmawiać?

00:05:42 – 00:12:18   –   Cz. 1. Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych a uczenie się przez całe życie.

00:12:19 – 00:37:56   –   Cz. 2. Jak uczyć, by nauczyć? Podstawy edukacji osób dorosłych.

00:37:57 – 00:50:06   –   Cz. 3. Edukacja online – jak sprawić, by była efektywna i przyjemna?

00:50:07 – 00:53:12   –   Cz. 4. Ścieżka edukatorów-bibliotekarzy w projekcie „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych”.

00:53:13 – 00:56:45   –   Cz. 5. Czego będą się uczyć mieszkanki i mieszkańcy?

00:56:46 – 01:07:40   –   Cz. 6. Pierwsze kroki na platformie finlit.eu

01:08:00 – 01:23:26   –    Najbliższe spotkania cyklu szkoleń dla bibliotekarzy Finlit. Pytania i odpowiedzi oraz zakończenie webinarium.

Projekt „Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych” (ang: Financial Literacy through Public Libraries), finansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa strategiczne/Edukacja dorosłych, jest realizowany w partnerstwie, które tworzą: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska – lider projektu), Global Libraries Bulgaria Foundation (Bułgaria), Narodna in Univerzitetna Knjižnica NUK (Słowenia), “Ovid Densusianu” Hunedoara-Deva County Library (Rumunia) oraz National Association of Public Librarians and Libraries in Romania (partner stowarzyszony).