Storytelling w działaniach promocyjnych biblioteki – nagranie webinarium

Udostępniamy nagranie webinarium z 29 marca 2021 r. na temat tego, jak wykorzystać storytelling w promocji biblioteki, jej projektów i działań. Zachęcamy do korzystania.

Webinarium zorganizowaliśmy w ramach projektu „Kluby wiedzy w bibliotekach”, w którym uczestniczy 21 polskich bibliotek. W tych bibliotekach powstają kluby wiedzy, czyli miejsca, w których ludzie będą regularnie się spotykać po to, by wspólnie zdobywać wiedzę, rozwijać umiejętności i kształtować motywację do uczenia się przez całe życie.

Zagadnienia poruszane podczas webinarium to m.in.::

  • jaką rolę w promocji i komunikacji odgrywają opowieści,
  • jakie cechy mają angażujące historie, jak są zbudowane,
  • jak przygotować historie promujące projekty lub działania bibliotek (na przykładzie Klubów wiedzy),
  • z jakich narzędzi warto korzystać i jak je zastosować do tworzenia i rozpowszechniania opowieści,
  • gdzie szukac inspiracji.

Osobą prezentującą była Agnieszka Koszowska – redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, zaangażowana w projekty dotyczące propagowania w bibliotekach nauki i dziedzin STEM, kompetencji cyfrowych, twórczych przestrzeni, edukacji dorosłych, e-learningu oraz innych działań bibliotek.

Webinarium prowadziła Joanna Szymańska – specjalistka ds. komunikacji w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 55 min.):

 


Webinarium odbyło się w ramach projektu „Kluby wiedzy w bibliotekach”, który jest częścią międzynarodowego projektu „Learning circles in libraries”.

Projekt „Learning circles in libraries” jest finansowany przez program Unii Europejskiej Erasmus+ Akcja 2: Partnerstwa strategiczne/Edukacja dorosłych. Projekt realizuje partnerstwo: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska, lider), P2PU University (USA), Stadtbibliothek Kőln (Niemcy), Fundatia Progress (Rumunia), Biblioteca Lucio Craveiro da Silva (Portugalia) oraz Suomen eOppimiskeskus ry (Finlandia).

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.