Prawo budowlane. Poradnik dla bibliotek – nagranie webinarium z 18 listopada 2014 r.

Ósme webinarium z cyklu "Kieruj w dobrym stylu - edycja pilotażowa 2014". Podczas spotkania rozmawialiśmy o elementach prawa budowlanego w bibliotekach. Omawialiśmy zagadnienia związane z prawem i planowaniem inwestycji w bibliotekach – remontów, przebudowy i rozbudowy oraz planowania całej budowy.

PREZENTUJĄCY

Marek Happach – architekt, członek SARP i MOIA; stypendium Faculté Polytechnique de Mons 2003, dyplom WA PW 2004. W latach 2007-2012 asystent na Wydziale Architektury PW. Laureat konkursów architektonicznych, autor projektów z zakresu mieszkalnictwa i użyteczności publicznej. Współzałożyciel Stowarzyszenia ODBLOKUJ. Specjalizuje się w tematyce mieszkalnictwa i architektury bibliotek. Posiada uprawnienia do projektowania architektonicznego bez ograniczeń; prowadzi samodzielną pracownię projektową.

PROWADZĄCA

Małgorzata Dąbrowska – specjalistka komunikacji i rzecznictwa, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY
Obejrzyj nagranie. Czas trwania 59.41 minut.

Jak określić cele i potrzeby inwestycji? Dlaczego jest to bardzo ważny element inwestycji, który wymaga bardzo dobrego przygotowania? – na to pytanie staramy się odpowiedzieć między 1:30 a 18:40 minutą nagrania.

O uwarunkowaniach prawnych dowiecie się między 21:00 a 36:25 minutą nagrania.

O planowaniu inwestycji oraz o tym kim jest inwestor, projektant, wykonawca dowiesz się oglądając nagranie od 36:28 do 52:41.

Dobre praktyki  oraz odpowiedzi na pytania– ten wątek poruszamy od 52:41 minuty.