EkoPaka – nagranie webinarium z 21 lipca 2015 r.

Webinarium na temat propozycji, jakie dla bibliotek zainteresowanych tematem ekologii przygotowała firma Interseroh.

Firma Interseroh w czerwcu 2015 roku uruchomiła program „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, w którym uczestniczy 50 bibliotek z całej Polski. Placówki te otrzymają cztery edukacyjne EkoPaki, dzięki którym będą mogły zorganizować ciekawe zajęcia dla swoich najmłodszych użytkowników.

Wiele materiałów edukacyjnych zostało przygotowanych jednak w taki sposób, aby mogły z nich skorzystać wszystkie biblioteki, animatorzy w domach kultury lub nauczyciele, którzy chcieliby realizować zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej. Są to między innymi scenariusze zajęć, opracowane przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego, pomysły na zabawy oraz aktywności przystępne kosztowo (i dzięki temu możliwe do zrealizowania bez większych przygotowań), a także łatwe do wydrukowania wzory ulotek czy plakatów.

Z nagrania webinarium można dowiedzieć się, czym jest program „EkoPaka”, jakie materiały zostały wypracowane w ramach programu i gdzie je znaleźć, w jaki sposób dzięki nim prowadzić zajęcia z zakresu edukacji ekologicznej.

Osoba prezentująca:

Agata Szczotka-Sarna, koordynatorka projektu EkoPaka po stronie INTERSEROH Organizacji Odzysku Opakowań S.A.

Osoba prowadząca:

Małgorzata Dąbrowska – koordynatorka projektów, komunikacji i rzecznictwa w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 43:17

2:07 – 35:53 – informacje o programie i bezpłatnych zasobach, z których mogą skorzystać biblioteki, animatorzy, nauczyciele

35:54 – 43:08 – sesja pytań i odpowiedzi

DODATKOWE MATERIAŁY

Scenariusze zajęć, plakaty, ulotki i inne materiały do pobrania są dostępne na stronie www.ekopaka.org.