Naukowe inspiracje w tekstach literackich – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 19 maja 2020 r. pt. "Naukowe inspiracje w tekstach literackich ". Webinarium zostało zorganizowane w ramach projektu "Para-buch! Książka w ruch!". Zapraszamy do oglądania!

Przygotowując zajęcia dla dzieci popularyzujące naukę w ogóle lub dziedziny STEM (S – nauki przyrodnicze, T – technologię, E – inżynierię, M – matematykę) można czerpać inspiracje nie tylko z książek popularnonaukowych, ale także z dzieł literackich. I temu tematowi było poświęcone drugie webinarium organizowane w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”

Naszą ekspertką będzie Anna Krawczyk – polonistka komparatystka, sercem wiecznie bibliotekarka. Działa w sieciach, jest trenerką w Stowarzyszeniu Cyfrowy Dialog (prowadzącą szkolenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych od Scratcha po Javę). Mama córki, entuzjastka dzielenia się wiedzą, społeczności rozproszonych i myślenia projektowego.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska – redaktorka portalu biblioteki.org, koordynatorka projektu „Para-byuch! Książka w ruch!”.

Obejrzyj nagranie (ok. 55 min)

Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.