Nagranie webinarium inaugurującego projekt „My Digital Life”

Prezentujemy nagranie webinarium zorganizowanego w ramach projektu My Digital Life. Spotkanie odbyło się 24 lipca 2020 r. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium:

• przedstawiliśmy główne założenia projektu My Digital Life,
  • rozmawialiśmy o rozwijaniu kompetencji cyfrowych i ich znaczeniu w nowej sytuacji na rynku pracy,
  • odpowiadaliśmy na pytania związane z tematyką spotkania.

Webinarium zostało zorganizowane w formie mieszanej – prezentacji oraz dyskusji z zaproszonymi gośćmi i ekspertami, którymi byli:

• Diana Oleksiuk (Microsoft) – zaangażowana m.in. we wdrażanie w Polsce inicjatywy Microsoft Skills & Employability;
  • Marcin Sieńczyk i Jakub Samor (międzynarodowa agencja zatrudnienia Randstad).
  • Małgorzata Malec, ekspertka merytoryczna projektu „My Digital Life”,
  • Wojciech Kmiecik (FRSI), koordynator projektu „My Digital Life”.

Webinarium poprowadzi Agnieszka Koszowska z FRSI.

Obejrzyj nagranie (ok. 70 min.):

O projekcie

Nowy projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego – „My Digital Life” [ang. Moje cyfrowe życie] – ma na celu wsparcie osób dorosłych oraz dzieci i młodzieży w podnoszeniu kompetencji cyfrowych i informatycznych niezbędnych do odnalezienia się na rynku pracy w nowej rzeczywistości.

Do końca 2020 roku odbędą się bezpłatne warsztaty i kursy, które pozwolą dorosłym uczestnikom poznać narzędzia pracy zdalnej oraz rozwinąć kompetencje cyfrowe niezbędne do jej wykonywania. Uczestnicy projektu dowiedzą się, co jest potrzebne do uruchomienia własnego biznesu online. Dla młodszych uczestników projektu przewidziane są warsztaty z kodowania oraz podstaw sztucznej inteligencji. Najaktywniejsi uczestnicy programu będą mogli podejść bezpłatnie do egzaminów certyfikacyjnych z technologii Microsoft.

Lokalnymi trenerkami i lokalnymi trenerami w projekcie będą mogły być osoby pracujące na co dzień w bibliotekach, domach kultury i szkołach. Osoby te poprowadzą zajęcia dla dzieci i młodzieży (z programowania) oraz dla dorosłych (poszukiwanie pracy, podnoszenie kompetencji wymaganych w pracy zdalnej, uruchomianie biznesu online). Lokalne trenerki i lokalni trenerzy będą mogli również skorzystać z przygotowanego specjalnie dla pracowniczek i pracowników instytucji kultury kursu dot. wykorzystania mediów społecznościowych do promowania swoich inicjatyw (nie tylko działań w ramach projektu „My Digital Life”, ale i ich własnych pomysłów).

Projekt jest realizowany w ramach grantu przyznanego przez Microsoft w ramach inicjatywy Microsoft Philanthropies for Skills and Employability.

Więcej informacji o projekcie oraz formularz zgłoszeniowy dla trenerów znajdziesz na stronie: mydigitallife.pl.