Jak opracować pomysł na projekt i zyskać poparcie mieszkańców? – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 15 grudnia 2020 r., podczas którego opowiadaliśmy o tym, jak poszerzać ofertę biblioteki o usługi i projekty, które pokochają Wasi użytkownicy. Zapraszamy do korzystania!

Webinarium było zapowiedzią kursu e-learningowego o zarządzaniu projektami, który udostępnimy na początku stycznia.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym:

• jak sprawdzić, czy pomysł na usługę jest trafiony,
  • jak szukać sprzymierzeńców i partnerów w swoim środowisku,
  • przedstawialiśmy narzędzia oraz szereg przydatnych wskazówek.

Naszą ekspertką była:

Noemi Gryczko – menedżer, doradca, autorka. Zachęca firmy i instytucje do eksperymentowania z nowymi rozwiązaniami. Dzięki praktycznej znajomości mobile learning w organizacjach, uczy jak wykorzystywać aplikacje mobilne, aby lepiej angażować pracowników, studentów i uczestników konferencji. Związana z Inkubatorem
Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie prowadzi zajęcia offline i online. Doradza wykładowcom SGH i UW, w jaki sposób wzbogacić procesy dydaktyczne o wykorzystanie aplikacji mobilnych i innych rozwiązań webowych.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska – redaktorka i koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Webinarium realizowane jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009 2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.