Co czytają dzieci z Ukrainy? Nagranie webinarium

Udostępniamy nagranie webinarium z 4 kwietnia 2022 r., poświęconego ukraińskiej literaturze dziecięcej. O książkach dla dzieci w jęz. ukraińskim opowiadała Larysa Luhova – dyrektorka Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium nasza ekspertka dokonała przeglądu ukraińskich książek dla dzieci i krótko omówiła ich treść. Rozmawialiśmy również o tym, jakie są możliwości zakupu tych książek oraz o tym, jak można wspierać ukraińskich bibliotekarzy.

Ekspertka: Larysa Luhova – dyrektorka Lwowskiej Obwodowej Biblioteki dla Dzieci, wiceprezeska Ukraińskiej Bibliotecznej Asocjacji, członkini honorowa Polskiego Związku Bibliotek, za swoją działalność na rzecz kultury Ukrainy odznaczona Orderem Księżnej Olgi.

Webinarium prowadziła Monika Schmeichel-Zarzeczna z zespołu Sektora 3.0 Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 70 min.):