O osobach z niepełnosprawnościami

Akcja zrealizowana w 2019 roku przez przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundację Humanity in Action Polska.

Wszystkie biblioteki publiczne i szkolne z całej Polski zaprosiliśmy do udziału w akcji „O osobach z niepełnosprawnościami”. Przyjęte biblioteki otrzymały zamówioną przez siebie liczbę egzemplarzy książki pod tytułem „O osobach z niepełnosprawnościami”, z cieszącej się dużym zainteresowaniem serii edukacyjnej wydawanej przez Fundację Humanity in Action Polska. Do akcji przyjęliśmy 101 bibliotek.

Biblioteki organizowały spotkania dla dzieci, młodzieży lub grup wielopokoleniowych, poświęcone tematyce niepełnosprawności, z wykorzystaniem otrzymanych Książek, a także scenariuszy udostępnionych przez Fundację Humanity in Action (lub wg własnego pomysłu). Trzy biblioteki, które przesłały najciekawsze relacje z wydarzeń, zostały nagrodzone zestawami książek Fundacji Humanity in Action Polska oraz kartami podarunkowymi EMPIK.

Scenariusze zajęć do książki „O osobach z niepełnosprawnościami”

Projekt realizowany dzięki wsparciu Fundacji „Pamięć, Odpowiedzialność i Przyszłość” (EVZ).