Zielone Gry. Biblioteki i organizacje pozarządowe włączają młodych do gry o przyrodę

Projekt zrealizowany w 2016 roku, w którym, wraz ze Stowarzyszeniem Centrum Rozwiązań Systemowych i Fundacją Ekorozwoju, zachęciliśmy biblioteki do prowadzenia zajęć dla młodzieży o tematyce ekologicznej z wykorzystaniem gier planszowych oraz gry internetowej.

Zaprosiliśmy do udziału w projekcie publiczne, szkolne i pedagogiczne biblioteki oraz organizacje pozarządowe z całej Polski. Uczestniczki i uczestnicy otrzymali komplety gier wraz ze scenariuszami i materiały promocyjne, a także wzięli udział w szkoleniach.

W projekcie zostały przygotowane trzy gry planszowe o tematyce ekologicznej i jedna gra internetowa o zmianach klimatu. W finale odbył się ogólnopolski Festiwal Gier Ekologicznych. Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych przygotowało publikację pt. „Gry dla zrównoważonego rozwoju. Przez doświadczenie i refleksję do zrozumienia i odpowiedzialności”, podsumowującą projekt.

Więcej informacji o projekcie

Materiały z projektu

Projekt był realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych w partnerstwie z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Fundacją Ekorozwoju w ramach programu PL02 Ochrona bioróżnorodności i ekosystemów, finansowanego z Funduszy EOG.