Klimat na dobrą książkę

W lutym 2024 r. we współpracy z Wydawnictwem Widnokrąg zaprosiliśmy biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne pracujące z dziećmi do udziału w konkursie – akcji „Klimat na dobrą książkę”. Zgłoszenia przyjmowaliśmy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. Przyjęte biblioteki otrzymały otrzymały jedną z książek wydanych w ramach projektu Wydawnictwa Widnokrąg „Gramy w zielone”.

O co poprosiłaby ludzi złota rybka, gdyby mogła wypowiedzieć trzy życzenia?
Czym dla człowieka jest natura?
I jaka przyszłość czeka nas i planetę, jeśli nie zaczniemy się zmieniać?

Książki z projektu „Gramy w zielone” to idealna propozycja dla tych, którym los planety nie jest obojętny – dla młodych podróżników, badaczy, ekologów, miłośników przyrody i… przygody. Dla tych, którzy chcą wiedzieć więcej o klimacie, środowisku naturalnym, które nas otacza, i jego mieszkańcach, a także o tym, co każdy – duży czy mały – może zrobić dla Ziemi, żeby wszystkim jej mieszkańcom żyło się lepiej.

Książki są świetnym punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat wyzwań we współczesnym świecie oraz o odpowiedzialności ludzi – małych i dużych – za los naszej planety. Podejmując ten temat, dokładamy cegiełkę do edukacji ekologicznej i społecznej młodego pokolenia, by chciało bacznie przyglądać się światu, by nie bało się zadawać pytań i wyciągało własne wnioski, zgodnie z zasadą, że chcąc zmienić świat, najlepiej zacząć od siebie.

Więcej informacji o książkach z projektu „Gramy w zielone” znajduje się na stronie https://wydawnictwo-widnokrag.pl/strona-glowna/gramy-w-zielone.

KONKURS „„KLIMAT NA DOBRĄ KSIĄŻKĘ”

Już od wielu lat, we współpracy z Wydawnictwem Widnokrag realizujemy inicjatywy, w czasie których przybliżamy wartościowe książki i zachęcamy do organizacji w bibliotekach angażujących zajęć dla dzieci.

Tym razem zaprosiliśmy biblioteki publiczne, szkolne i pedagogiczne pracujące z dziećmi do udziału w konkursie „Klimat na dobrą książkę”, w którym można wygrać książki Wydawnictwa Widnokrąg z serii „Gramy w zielone”.

Zgłoszenia przyjmowaliśmy zgodnie z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”, przyjęliśmy 70 bibliotek, które otrzymały jedną z książek z cyklu Klub Przyjaciół Planety. Książkom towarzyszy scenariusz ok. 90-minutowego warsztatu dla dzieci w wieku 6-9 lat.

Zadanie konkursowe polega na:

• przeprowadzeniu przynajmniej jednego spotkania dla dzieci z wykorzystaniem otrzymanej książki i towarzyszącego jej scenariusza (możliwe jest również przygotowanie zajęć z książką według własnego pomysłu),
  • przesłanie do FRSI relacji ze spotkania.

Przyjęte biblioteki wezmą udział w konkursie na najciekawszą relację z przeprowadzonych zajęć.

W ramach konkursu zorganizowaliśmy dwa webinaria:

Zobacz listę przyjętych bibliotek

KONTAKT

Informacji o konkursie udziela Agnieszka Koszowska, agnieszka.koszowska@frsi.org.pl

Projekt „Gramy w zielone” został współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa“.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Partnerami projektu są: