ADHD w praktyce: co warto wiedzieć projektując ofertę biblioteki dla osób neuroatypowych?

Prezentujemy nagranie webinarium, podczas którego omawialiśmy temat funkcjonowania osób z ADHD oraz podpowiadaliśmy, jak uwzględniać potrzeby tej grupy, przygotowując ofertę biblioteki. Webinarium odbyło się 20 czerwca 2024 r.

Webinarium odbyło się w ramach projektu „Książki bez granic”. Z nagrania dowiesz się między innymi:

• jak funkcjonują osoby z ADHD,
  • jak czerpać z unikalnego potencjału takich osób,
  • jak efektywnie organizować czas i zajęcia dla osób z ADHD.

Naszą ekspertką była Grażyna Szabuniewicz – Certyfikowana Coach Kognitywna Life & Business, praktyk i master NLP, trener NLP, szkoleniowiec w Digital Empowerment Institute (DEInst), właścicielka firmy coachingowej mindShift point. Jej zainteresowania łączą się ściśle z pracą coacha, gdzie oprócz obszaru biznesowego, specjalizuje się w procesach zmiany, kładąc duży nacisk na zmianę przekonań i nabywanie nowych kompetencji. Prowadzi zarówno szkolenia dla grup w obszarach neuroróżnorodności, jak i indywidualne sesje coachingowe, pomagając w rozwiązywaniu problemów życiowych i kryzysowych. Zaangażowana w procesy transformacyjne klientów, które prowadzą do wzrostu osobistego i profesjonalnego. Prywatnie matka szczęśliwych dorosłych już bliźniaków.

Webinarium prowadziła Katarzyna Morawska z FRSI.

Obejrzyj nagranie (59 min)

Projekt realizujemy ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+ w partnerstwie: Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (Polska, lider), Fundacja Powszechnego Czytania (Polska), Stadt Köln (Niemcy), Leser søker bok (Norwegia), Trøndelag fylkebibliotek (Norwegia), Українська бібліотечна асоціація (Ukraina) – partner stowarzyszony.