Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych

Kurs jest częścią programu edukacji finansowej dla użytkowników i użytkowniczek bibliotek, przygotowanego w ramach projektu „Financial Literacy Through Public Libraries” (FINLIT).

Celem projektu „Financial Literacy Through Public Libraries” (Edukacja finansowa w bibliotekach publicznych) było zwiększenie poziomu wiedzy finansowej osób dorosłych poprzez nowe podejście i wykorzystanie ogromnego potencjału bibliotek publicznych jako nieformalnych edukatorów i instytucji zajmujących się kształceniem przez całe życie. Projekt realizowaliśmy w latach 2018-2021 wraz z partnerami ze Słowenii, Bułgarii i Rumunii.

Program edukacyjny FINLIT dostarcza wiedzy, rozwija umiejętności i stymuluje praktykę – online i offline. Jest on oparty na metodzie blended learning, łączącej szkolenia bezpośrednie (stacjonarne) z kursami online i jest realizowany w bibliotekach publicznych przez przeszkolonych i certyfikowanych bibliotekarzy.

Kurs na poziomie podstawowym składa się z 6 modułów:

 1. Planowanie finansów i budżet osobisty
 2. System finansowy
 3. Kredyty i pożyczki
 4. Ubezpieczenia
 5. Ochrona i bezpieczeństwo konsumentów
 6. Bank centralny

Kurs na poziomie zaawansowanym składa się z 6 modułów:

 1. Bankowość online
 2. Zakupy online
 3. Bezpieczne finanse w sieci
 4. Oszczędzanie i inwestowanie
 5. Dziedziczenie
 6. Zarabianie na emeryturze

Przejdź na stronę kursu (wymagane logowanie na platformie Moodle)

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.