Kierunek: biblioteka

W ramach projektu powstał bezpłatny system identyfikacji wizualnej oraz oznakowania biblioteki.

Projekt zrealizowaliśmy w 2012 roku we współpracy ze Stowarzyszeniem Twórców Grafiki Użytkowej w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Wszystkim zainteresowanym bibliotekom w Polsce udostępniliśmy opracowany przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej System identyfikacji wizualnej: logo, czcionki, kierunkowskazy, tablice informacyjne, szablony dokumentów, plakaty, naklejki, gadżety, a nawet szablon strony internetowej.

Ze wszystkich tych projektów biblioteki mogą korzystać bezpłatnie!

W ramach projektu powstał również „Przewodnik po systemie oznakowania”. Można w nim znaleźć wizualizacje i opisy poszczególnych elementów, praktyczne wskazówki od STGU, relację z pilotażowego wdrożenia systemu w bibliotece w Radziechowach-Wieprzu oraz listę sprawdzającą, która pomoże zaplanować działania.

Pobierz projekty systemu oznakowania „kierunek biblioteka”


System identyfikacji wizualnej dla bibliotek „Kierunek: biblioteka” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.