Koduj_Pro

Wraz z Fundacją Liga Niezwykłych Umysłów i Soft Power sp. z o.o. zaprosiliśmy biblioteki do uczestnictwa w projekcie Koduj_Pro, w ramach którego użytkownicy bibliotek mogli bezpłatnie skorzystać z profesjonalnych kursów programowania i obsługi baz danych dostępnych na platformie LNU: języków Python i SQL na poziomie podstawowym.

Platforma LNU: https://www.lnu.org.pl/, stworzona przez Soft Power sp. z o.o., jest profesjonalnym narzędziem do nauki programowania, nagrodzonym złotym medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich EDUTEC 2020. Zawiera kursy programowania i obsługi baz danych w językach C++, Python, Java i SQL. Dzięki zawartej w niej wiedzy, automatycznej i natychmiastowej ocenie rozwiązań użytkowników oraz dostępie do pomocy konsultantów, umożliwia samodzielną naukę programowania od podstaw, a także wspomaga prowadzenie zajęć stacjonarnych oraz zajęć prowadzonych online z tego zakresu. Praca z platformą nie wymaga od bibliotekarza/bibliotekarki wiedzy z zakresu programowania.

Pilotaż projektu Koduj_Pro był realizowany w 2019 r. w województwie dolnośląskim wspólnie z Dolnośląską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z inspiracjami dotyczącymi udostępniania kursów użytkownikom bibliotek, powstałymi w trakcie pilotażu i opisanymi na portalu Labib: