Biblioteka – dobre miejsce. Poradnik architektoniczny dla bibliotek

Celem poradnika jest pomoc osobom planującym lub prowadzącym różne prace inwestycyjne dotyczące budynków bibliotek publicznych (może to być remont, przebudowa, rozbudowa lub budowa nowej biblioteki).

Poradnik składa się z trzech części. Pierwsza opisuje fazę, w której zapadają decyzje o rodzaju inwestycji oraz przygotowywany jest program funkcjonalno-użytkowy przestrzeni bibliotecznych. Druga pokazuje szczegółowo wszystkie fazy projektowania i realizacji inwestycji. Trzecia zawiera materiały pomocnicze: opis przykładowych konsultacji społecznych w formie partycypacyjnych warsztatów architektonicznych, przykłady umów oraz inne użyteczne materiały.

Publikacja została opracowana przede wszystkim z myślą o małych bibliotekach publicznych, funkcjonujących w gminach wiejskich, miejsko-wiejskich i w małych miastach.

Poradnik powstał z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego autorami są: Karol Langie, Dariusz Śmiechowski i Maciej Walczyna.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.