Para-buch! Książka w ruch! Podręcznik dla osób prowadzących spotkania w bibliotekach

Przedstawiamy podręcznik zawierający przydatną wiedzę i praktyczne informacje dotyczące organizacji i prowadzenia zajęć z dziećmi.

W ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!” w 100 bibliotekach w pięciu województwach (lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim) odbywały się spotkania, podczas których dzieci w wieku od 3 do 10 lat słuchały czytanych głośno książek popularnonaukowych, brały udział w różnych grach, zabawach, warsztatach i przeprowadzały proste eksperymenty. Znakomitym wkładem w realizację przedsięwzięcia było wsparcie wolontariuszy – osób posiadających specjalistyczną wiedzę i umiejętności w dziedzinach, których dotyczyły spotkania. Dzięki wolontariuszkom i wolontariuszom, prowadzącym lub współprowadzącym spotkania, dzieci dowiadywały się wielu interesujących rzeczy uzupełniających wiedzę zawartą w książkach, zaspokajały swoją ciekawość, „wciągały się” w temat i odkrywały pasje.

Niniejszą publikację przygotowaliśmy z myślą o osobach organizujących i prowadzących spotkania w ramach projektu „Para-buch! Książka w ruch!”, ale też o wszystkich osobach zainteresowanych tematyką projektu i pragnących realizować w swoich placówkach jego założenia. Znajdziecie w nim między innymi:

  • wiedzę na temat tego, jak rozwijają się dzieci i jakie mają potrzeby na poszczególnych etapach rozwoju,
  • praktyczne wskazówki dotyczące organizacji zajęć z dziećmi,
  • informacje na temat tego, jak wykorzystywać w czasie zajęć ksiażki popularnonaukowe, jak promować naukę i gdzie szukać przydatnych materiałów,
  • wskazówki dotyczące tego, jak zachęcać do interesowania się nauką dziewczynki i dlaczego to jest ważne,
  • informacje o tym, co w ramach projektu już wydarzyło się w bibliotekach.

Zachęcamy do korzystania!

 


Projekt „Para-buch! Książka w ruch!” finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung, na podstawie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ – International Giving Foundation.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.