Prowadzenie zajęć zdalnie. Pisany na gorąco przewodnik po kursach, spotkaniach, szkoleniach i wydarzeniach online w czasach pandemii koronawirusa

Polecamy przewodnik na temat prowadzenia spotkań, zajęć i innych wydarzeń online przetłumaczony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Zachęcamy do korzystania!

Przewodnik zawiera praktyczne wskazówki i podpowiedzi dotyczące organizowania, przygotowania i prowadzenia spotkań zdalnych tak, aby toczyły się sprawnie, aby uczestnicy i prowadzący czuli się w ich czasie komfortowo i byli aktywni oraz aby realizować w ich czasie zamierzone cele.

Publikacja proponuje 13 prostych sposobów zachęcenia uczniów lub uczestników spotkania do interakcji pomiędzy sobą oraz aktywnego uczestnictwa w zajęciach. Krok po kroku prowadzi przez proces zaadaptowania planu spotkania stacjonarnego na potrzeby pracy zdalnej. Podpowiada, jak radzić sobie z typowymi problemami w czasie tele-konferencji.

Podręcznik można pobrać z tej strony: https://blog.ceo.org.pl/prowadzenie-zajec-zdalnie-przewodnik-od-centrum-edukacji-obywatelskiej/

Zachęcamy do korzystania!