Wolontariat w bibliotece. Informacje praktyczne i wskazówki dla bibliotekarzy

Poradnik "Wolontariat w bibliotece. Informacje praktyczne i wskazówki dla bibliotekarzy" został przygotowany jako literatura uzupełniająca do szkolenia "Wolontariat w bibliotece", zorganizowanego w ramach projektu "Informacja dla obywateli - cybernawigatorzy w bibliotekach".

W publikacji znajdziesz informacje o tym, czym jest wolontariat i kim są wolontariusze, omówienie regulacji prawnych dotyczących wolontariatu w Polsce, pomysły na zadania, jakie w bibliotece mogą wykonywać wolontariusze, a także wskazówki na temat tego, jak planować stałą (długoterminową) współpracę z wolontariuszami.

Poradnik powstał w ramach projektu „Informacja dla obywateli – cybernawigatorzy w bibliotekach”, zainicjowanego przez polskich uczestników programu wymiany rządu amerykańskiego IVLP „Library & Information Science”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych w Polsce. Publikacja stanowi część zestawu materiałów dydaktycznych dla uczestników szkoleń (bibliotekarzy i wolontariuszy). Udostępnione na tej stronie publikacje zostały sfinansowane ze środków pochodzących z darowizny Departamentu Stanu USA. Zawarte w nich opinie, stwierdzenia i konkluzje wyrażają przekonania autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Departamentu Stanu USA.


Poradnik Wolontariat w bibliotece. Informacje praktyczne i wskazówki dla bibliotekarzy dostępny jest na licencjach Creative Commons: Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Na tych samych warunkach CC BY-NC-SA. Warunki wykorzystania licencji opisane sa na stronie http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/pl/

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.