Dostępna biblioteka. WCAG 2.1

Nagranie webinarium z 30 września 2022 r., poświęconego standardowi WCAG 2.1.

Instytucje publiczne zobowiązane są do zapewnienia dostępności użytkownikom ze specjalnymi potrzebami. Standard WCAG 2.1 dotyczy głównie strony internetowej biblioteki, a także wszystkich treści prezentowanych w internecie. Co zrobić, by spełnić te wymagania, jak tworzyć tekst alternatywny, publikować treści, aby były dostępne, w jaki sposób informować odbiorców ze szczególnymi potrzebami o naszych usługach?

Webinarium odbyło się w ramach projektu „Miesiące tematyczne na portalu labib.pl”.

Prezenterka: Anna Rutkowska — Ambasadorka Stowarzyszenia LABiB, członkini SBP. Od 2001 roku związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Szczecinie, gdzie kieruje Działem Promocji i jest koordynatorką dostępności. Od wielu lat realizuje w bibliotece projekty, również takie, które włączają osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu w życie kulturalne.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Obejrzyj nagranie (ok. 59 min.)