Gry planszowe w szkole i w bibliotece – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 6 października 2021 r., zorganizowanego w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”, poświęconego grom planszowym. Gościem webinarium był Jarosław Kret. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium nasz gość specjalny – Jarosław Kret – opowiedział o grach planszowych – ich zaletach, sposobach wykorzystania i tytułach rekomendowanych dla szkół i bibliotek.

Jarosław Kret – prezenter pogody, dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, podróżnik. Studiował egiptologię, archeologię śródziemnomorską, afrykanistykę oraz kulturoznawstwo. Należał do pierwszego, założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic” (1998–2001), w którym przez trzy lata pełnił funkcję redaktora. W latach 2010–2011 prowadził cykliczny program Podróże z barometrem. Od września 2011 do stycznia 2014 prowadził i współtworzył na antenie TVP Info cykliczny program pt. Polska według Kreta, który doczekał się 110 odcinków. W 2017 prowadził program podróżniczy Radia Złote Przeboje Cztery kąty i Kret piąty z różnych miast Polski. Od czerwca 2020 prowadzi na antenie Superstacji swój autorski magazyn EkoKret, w którym omawia zagadnienia związane z ekologią oraz promuje zachowania mające na celu troskę o środowisko naturalne. Jest autorem kilkunastu książek podróżniczych: Kret na Pogodę, Ziemia Święta, ​Madagaskar, Moja Ziemia Święta, Atlas pogody (współautor z Ryszardem Klejnowskim), Moje Indie, Planeta według Kreta, Mój Egipt, Polska według Kreta, Podróże kulinarne z Jarkiem Kretem. Kuchnia indyjska, ​Mój Madagaskar i W Ziemi Świętej.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 46 min.):

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.