Komiks w bibliotece – nie tylko dla dzieci. Nagranie webinarium

Prezentujemy nagranie webinarium z 6 sierpnia 2021 r. na temat wykorzystania komiksu w działalności bibliotek. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium rozmawialiśmy między innymi:

  • o tym, czym jest komiks, czy komiks to medium wyłącznie dla dzieci i czy wyłącznie rozrywkowe,
  • o dobrych praktykach bibliotek,
  • o tym, skąd czerpać wiedzę na temat nowości ze świata komiksowego i jakie wydawnictwa powinny nas interesować, jeżeli chcemy uzupełniać nasze zbiory o powieści graficzne.

Prezenterka: Marta Kostecka – polonistka, bibliotekarka, społeczniczka, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Szczecińskiego i podyplomowych studiów z zakresu bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Członkini stowarzyszenia LABiB oraz SBP. Założycielka stowarzyszenia POP-ART zajmującego się kulturą popularną ze szczególnym uwzględnieniem komiksu.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 53 min.):


Webinarium realizowane jest w ramach projektu “12 miesięcy tematycznych z labib.pl” będącego częścią Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.