Noc Bibliotek 2022 – nagranie webinarium

20 września 2022 r. odbyło się webinarium poświęcone akcji Noc Bibliotek, która w roku 2022 odbywa się 1 października pod hasłem "To się musi powieść".

Podczas webinarium Katarzyna Sołtan-Młodożeniec z Centrum Edukacji Obywatelskiej opowiedziała o idei akcji, planowanym przebiegu tegorocznej edycji i wsparciu dla bibliotek.

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec jest krajową koordynatorką akcji Noc Bibliotek od I edycji, pomysłodawczynią i realizatorką akcji kulturalno-społecznych, autorką tekstów o kulturze, działaczką społeczną współpracującą z instytucjami i organizacjami, w tym bibliotekami. Autorka publikacji: „DoMowy – rodzinne historie o słowach”, „Jak ja dużo jestem! Elementarz Korczaka”, „PoczytajMy lokalnie”, „Mała Książka na Noc Bibliotek”.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (czas: ok. 56 minut):


VIII wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbędzie się w sobotę 1 października 2022 r. pod hasłem „To się musi powieść”.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.

Centrum Edukacji Obywatelskiej akcję zainicjowało i rozwija pod patronatem Biblioteki Narodowej, z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów.

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek.

Informacje o tegorocznej edycji akcji, mapa bibliotek i materiały edukacyjne znajdują się na stronie akcji.

Zgłoszenia bibliotek: nocbibliotek.pl/rejestracja (TU instrukcja, jak się zarejestrować)

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.