Ochrona danych osobowych w bibliotece. Wybrane zagadnienia – nagranie webinarium z 25 listopada 2014 r.

Dziewiąte webinarium z cyklu "Kieruj w dobrym stylu - edycja pilotażowa 2014". Rozmawialiśmy między innymi o podstawowych pojęciach dotyczących ochrony danych osobowych, o zgodzie na przetwarzanie danych oraz o rejestracji zbioru danych osobowych, a także (uwaga!) o zmianie prawa od 1 stycznia 2015 roku.

PREZENTUJĄCY

Jarosław Greser – doktorant na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Partner w Kancelarii Ochrony Wiedzy i Wizerunku, związany z Fundacją Innowacyjnych Przedsięwzięć Społecznych w Poznaniu. Specjalizuje się w  zagadnieniach związanych z własnością intelektualną, prawie nowych technologii oraz prawie organizacji pozarządowych.

PROWADZĄCA

Małgorzata Dąbrowska – specjalistka komunikacji i rzecznictwa w FRSI.

MATERIAŁY

Obejrzyj nagranie. Czas trwania 61 minut.

O czym mówimy podczas webinarium, dowiecie się między 1:07 a 2:13 minutą nagrania.

Podstawowe pojęcia związane z ochroną danych osobowych są niezbędne, żeby dobrze zrozumieć temat.  Odpowiedzi na pytania, co to są dane osobowa, kim jest administrator danych itp. poznacie między 2:17 a 31:10 minutą nagrania.

O zgodzie na przetwarzania danych osobowych rozmawiamy od 31:20 do 39:00 minuty.

UWAGA! Od 1 STYCZNIA 2015 ZMIENIA SIĘ PRAWO – więcej dowiecie się między 39:09 a 41:20 minutą nagrania.

Na sesję pytań i odpowiedzi, w czasie której zostało pogłębionych wiele wcześniej poruszanych wątków zapraszamy od 42:00 minuty nagrania.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.