Ogólnopolskie akcje czytelnicze w bibliotekach – nagranie webinarium

Zapraszamy do korzystania z nagrania webinarium z 25 maja 2017 r., poświęconego czerwcowym ogólnopolskim akcjom czytelniczym: Noc Bibliotek i Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o idei obu akcji, sprawach organizacyjnych oraz promocji i wsparciu dla bibliotek, które wezmą w nich udział.

Z nagrania dowiecie się:

  • na czym polega ogólnopolska akcja Noc Bibliotek, która w tym roku odbędzie się po raz trzeci, w sobotę 3 czerwca,
  • jak wygląda tegoroczna edycja akcji, jakie materiały, zasoby i wsparcie otrzymają biblioteki,
  • na czym polega akcja Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, jak umiejętnie promować w bibliotekach czytanie wśród dzieci i młodzieży.

Goście spotkania:

Katarzyna Sołtan-Młodożeniec – krajowa koordynatorka akcji Nocy Bibliotek.

Joanna Górska – dyrektor ds. współpracy Fundacji ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom” (organizator Tygodnia Czytania Dzieciom).

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (czas trwania: 60 minut):

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym, i często jedynym, dużym wydarzeniem kulturalnym z udziałem lokalnych osobistości, władz samorządowych i mediów. Wypełniają go tysiące imprez czytelniczych, bajkowe parady i festyny, spotkania z autorami książek, konkursy literackie i plastyczne związane z lekturami oraz przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom będzie obchodzony w ponad 3500 miast i miejscowości.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać.Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami. Będą śledztwa, romanse, czary i groza.  Liczymy na to, że po poznaniu bibliotek tej wyjątkowej Nocy, czytelnicy wrócą do nich również w dzień. I w kolejne dni.


Organizatorzy i partnerzy akcji:
Organizator akcji: Centrum Edukacji Obywatelskiej. Współorganizatorzy: Instytut Książki, Fundacja ABC XXI Cała Polska Czyta Dzieciom, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. 
Partnerzy: Biblioteka Narodowa, Polona.pl, Stowarzyszenie Autorów ZAIKS, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Miasto Stołeczne Warszawa, Narodowy Instytut Audiowizualny, Filmoteka Narodowa, Wydawnictwo Zakamarki, Wydawnictwo Egmont, Wydawnictwo Znak Emotikon, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, ClickMeeting.
Patroni: Magazyn Książki, Gazeta Wyborcza, Lustro Biblioteki, Biblioteka w szkole. 
Akcję dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.