Rada społeczna – jak ją powołać? Nagranie webinarium

Zachęcamy do obejrzenia nagrania webinarium z 8 czerwca 2017 r. poświęconego temu, jakie funkcje może pełnić rada przy bibliotece i jak ją powołać.

Osobą prezentującą była Jolanta Woźnicka – współtwórczyni i członkini zarządu stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, od ponad 15 lat związana z sektorem pozarządowym. Ekspertka z zakresu animacji lokalnej, funduszy i budowania partnerstw. Certyfikowana trenerka i superwizorka STOP. Z wykształcenia polonistka, absolwentka Szkoły Trenerów STOP, Studium Ekonomii Społecznej na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Podyplomowych Studiów Superwizji Współpracy i Animacji Środowiskowej na Uniwersytecie Gdańskim. Trenerka w Programie Rozwoju Bibliotek, współautorka poradnika „Jak – krok po kroku – powołać radę społeczną?”.

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska, koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.


Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 56:15.

00:14-04:14 Wprowadzenie
04:22-14:43 Część I: Skąd ten pomysł? O radach przy bibliotekach w Stanach Zjednoczonych i w Polsce
14:45-29:23 Część II: Kolejne kroki powoływania rady oraz modele (sposoby) powoływania radnych
29:26-38:55 Część III: Co jest ważne? O czym warto pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę
39:00-55:00 Sesja pytań i odpowiedzi


Projekt „Rada społeczna – jak ją powołać?” realizowany jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.