Programowanie z emocjami w tle. Nagranie webinarium

Nagranie webinarium z 21 listopada 2022 r., poświęconego pomysłom na pracę z emocjami z wykorzystaniem narzędzi do programowania.

Z nagrania dowiesz się, jak łączyć pracę z  emocjami z wykorzystaniem kart metaforycznych oraz kart opowieści z elementami programowania i kodowania w bibliotekach.

Ekspertka: Wioletta Matusiak, trenerka nowych technologii, facylitatorka procesów rozwojowych, moderatorka podejścia design thinking, innowatorka w dziedzinie edukacji, związana z organizacjami takimi jak: Wikimedia Polska, FRSI, FRSE, Cyfrowy dialog, Teach for Poland

Webinarium prowadziła Monika Schmeichel-Zarzeczna z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 45 min.)


Webinarium odbyło się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji. W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów. Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.