Scottie Go! – idealna gra do biblioteki dla młodych w XXI wieku. Nagranie webinarium

Prezentujemy nagranie webinarium z 3 października 2022 r., poświęconego grze Scottie Go! do nauki podstaw programowania i pomysłom na wykorzystanie jej w bibliotece. Zapraszamy ...

Gra Scottie Go! jest prostym narzędziem do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Jest to połączenie fizycznych kartonowych puzzli oraz aplikacji mobilnej działającej na tabletach i smartfonach. Z każdym zadaniem jest trochę trudniej i zabawa bardzo wciąga, zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Gra umożliwia także dodanie napisów w dwóch językach.

Z nagrania dowiesz się:

  • jak “wkręcić” dzieci w naukę programowania za pomocą gry Scottie Go!
  • jak poprowadzić inspirujące i angażujące działania edukacyjne w bibliotece, łączące w sobie naukę programowania z dobrą zabawą.

Ekspert: Michał Kłosiński – od 18 roku życia pracuje z dziećmi i młodzieżą, zaczynając jako opiekun na koloniach i wolontariusz współpracujący z organizacjami pozarządowymi jako prowadzący warsztaty. Od 2014 prowadzi własną działalność pod nazwą MAKER KIDS Michał Kłosiński. Jako firma prowadzi warsztaty skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych z obszaru inżynierii w tym: programowania, elektroniki, elektryki, majsterkowania i ekologii, open source. W swojej pracy wykorzystuje metodologię STEAM, która polega na całkowitym odwróceniu tradycyjnego podejścia do nauczania. Dziecko przestaje być biernym odbiorcą wiedzy podawanej przez nauczyciela. Staje się naukowcem, naukowczynią, konstruktorem, konstruktorką, inżynierem i inżynierką. Podążając za naturalną potrzebą doświadczania i przeżywania przygód dzieci poznają tajemnice otaczającego ich świata. Nie boją się eksperymentować, tworzyć i próbować różnych rozwiązań.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 56 min)


Webinarium odbyło się w ramach cyklu edukacyjnego będącego częścią projektu „Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni”.

Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni, to innowacyjny projekt edukacyjno-społeczny, umożliwiający dzieciom i młodzieży zarówno z Ukrainy, jak i z Polski wspólną naukę, zabawę i nawiązywanie relacji.  W ramach projektu dzieci i młodzież z Ukrainy i z Polski oraz ich opiekunowie, mogą skorzystać z nowoczesnej oferty programowej, nawiązać przyjaźnie, a nawet uczyć się wzajemnie swoich języków i kulturowych zwyczajów.  Zajęcia prowadzą doświadczeni animatorzy, trenerzy i nauczyciele, a także odpowiednio przeszkoleni bibliotekarze. Biblioteki w ramach projektu otrzymują sprzęt niezbędny do realizacji programu, w tym komputery, interaktywne roboty, zestawy muzyczne i edukacyjne.

 

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.