„Skandynawski dizajn w bibliotekach” – nagranie webinarium

Nagranie webinarium z 10 maja 2017 r. dotyczącego aranżacji wnętrz bibliotecznych na przykładzie rozwiązań stosowanych w bibliotekach duńskich i norweskich.

Webinarium pokazuje różne rozwiązania, dotyczące projektowania i aranżacji wnętrz bibliotek, stosowane w bibliotekach w Danii i Norwegii. Skandynawski dizajn – znany ze swej prostoty i użyteczności – jest oczywiście obecny w bibliotekach.

Z webinarium dowiecie się między innymi:

  • jak Skandynawowie wykorzystują meble i wyposażenie bibliotek, by zaaranżować ich funkcjonalną przestrzeń,
  • co można zrobić, by aranżacja wnętrza biblioteki usprawniała jej pracę,
  • co sprawia, że biblioteka jest przyjazna, ładna, wygodna, dobrze postrzegana,
  • jak sprawić, by ludzie odwiedzający bibliotekę czuli się w niej dobrze i przyjemnie spędzali tam czas,
  • jakie, stosunkowo proste, tricki można zastosować, by maksymalnie wykorzystać posiadane zasoby.

Prezentujące:

Magdalena Krasowska – na co dzień koordynatorka projektów w FRSI, od wielu lat realizuje działania dla bibliotek z partnerami z krajów skandynawskich. Norwegię odwiedza służbowo minimum kilka razy w roku.

Magdalena Arażny – specjalistka ds. komunikacji wizualnej w FRSI, zajmuje się projektowaniem graficznym oraz ilustrowaniem. Miłośniczka architektury i designu, miała wielką przyjemność pracować przy wszystkich projektach FRSI związanych z tematem architektury oraz koordynować projekt „kierunek: biblioteka”, dotyczący identyfikacji wizualnej bibliotek.

Webinarium zostało organizowane przez Dimpact – spółkę utworzoną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w celu wspierania statutowych działań fundacji.

Obejrzyj nagranie (56 minut):