DOBRE SPOTKANIE – jak to zrobić? Podręcznik dla bibliotekarek i bibliotekarzy

Podręcznik "DOBRE SPOTKANIE – jak to zrobić?" został przygotowany w projekcie szkoleniowym o tej samej nazwie, zrealizowanym w ramach Programu Rozwoju Bibliotek.

Uczestnicy szkoleń – bibliotekarki, bibliotekarze, a także osoby współpracujące z bibliotekami – dowiadywali się, jak zorganizować spotkanie w bibliotece i jak je dobrze poprowadzić pełniąc rolę facylitatora. Uczyli się o procesach zachodzących w grupie, o komunikowaniu się osób w różnych sytuacjach oraz o tym, jak określić i zrealizować cel spotkania.

Głównym celem podręcznika „DOBRE SPOTKANIE: jak to zrobić?” jest uporządkowanie i poszerzenie wiedzy na tematy podejmowane w czasie szkoleń. Ale zachęcamy do korzystania z niego także osoby, które w szkoleniach nie uczestniczyły. Mamy nadzieję, że treści zawarte w podręczniku pomogą wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom w rozwijaniu umiejętności pracy z ludźmi i prowadzeniu jeszcze lepszych spotkań.

Projekt „DOBRE SPOTKANIE – jak to zrobić?” zrealizowało Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Autorką podręcznik jest Małgorzata Czarnecka. Podręcznik „DOBRE SPOTKANIE: jak to zrobić?” jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.5 Polska