Jak prowadzić szkolenia online? Praktyczny poradnik (nie tylko) dla bibliotek

Przedstawiamy nową publikację FRSI: poradnik, w którym podpowiadamy, jak organizować i prowadzić szkolenia online, by efekty działań były porównywalne z efektami szkoleń ...

Autor publikacji – Piotr Henzler, trener z kilkunastoletnim stażem, dzieli się doświadczeniem, które zdobył przenosząc się z sali szkoleniowej do Internetu. Publikację przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy już szkolą lub prowadzą spotkania online, ale także tych, którzy dopiero chcą zacząć.

W publikacji znajdziesz:

• praktyczne podpowiedzi, dla planujących szkolenie on-line: co zrobić przed szkoleniem, co w trakcie, a co – ewentualnie – po szkoleniu,
  • opis wybranych platform komunikacyjnych i narzędzi, które można wykorzystać w czasie szkoleń on-line,
  • bazę narzędzi do prowadzenia szkoleń, programy typu „biała tablica” do pracy w grupach, narzędzia do badania wiedzy czy potrzeb, aplikacje wspierające zaangażowanie (np. do zadawania pytań, do gier),
  • przydatne wskazówki dotyczące tego, co oprócz wykorzystania aplikacji powinno się wydarzyć podczas szkolenia, żeby to było prawdziwie edukacyjne doświadczenie.

Poradnik został przygotowany z myślą o bibliotekarkach i bibliotekarzach, ale zachęcamy do korzystania z niego wszystkie osoby zainteresowane organizowaniem i prowadzeniem szkoleń online!

Zapraszamy do korzystania!

Publikacja powstała w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009 2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.