Wizerunek biblioteki – nagranie webinarium z 11 grudnia 2013 r.

11 grudnia 2013 roku odbyło się pierwsze webinarium z cyklu "Spotkajmy sie na kawie... ONLINE", poświeconego komunikacji biblioteki z otoczeniem.

Rozmawialiśmy o tym, czym biblioteki mogą się chwalić, przedstawiliśmy najnowsze wyniki badań dotyczących wizerunki medialnego bibliotek, zastanawialiśmy się, jaki wpływ na postrzeganie biblioteki może mieć dobry post na Facebooku czy przejrzysta strona internetowa. W naszym spotkaniu wzięło udział 107 osób.

Webinarium na temat wizerunku bibliotek otworzyło cykl internetowych spotkań dotyczących komunikacji biblioteki z otoczeniem, będących poszerzeniem tematyki poruszonej podczas szkoleń z rzecznictwa. Do udziału w webinariach zapraszamy wszystkich chętnych pracowników bibliotek. Polecamy je jednak szczególnie bibliotekarzom z małych miejscowości, a także osobom, które ukończyły organizowane przez FRSI szkolenia „Docenić bibliotekę. Jak skutecznie prowadzić rzecznictwo”.

PREZENTUJĄCY
Małgorzata Dąbrowska
– specjalistka ds. komunikacja i rzecznictwo, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Mateusz Halawa – socjolog, od 2009 roku bada wizerunek bibliotek publicznych

PROWADZĄCY
Dorota Kostowska
– główna specjalistka ds. szkoleń, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY
Obejrzyj nagranie. Czas trwania 20 minut.

Uwaga: ze względów technicznych nie udało się nam nagrać oryginalnego webinarium, zachęcamy do obejrzenia wykładu na temat wizerunku bibliotek, który nagrałyśmy ponownie, ale już bez udziału uczestników webinarium.