Facebook dla bibliotek – nagranie webinarium z 26 lutego 2014 r.

Czwarte webinarium z cyklu "Spotkajmy się na kawie... ONLINE". Rozmawialiśmy o tym, po co biblioteka ma być obecna na Facebooku, o wyznaczaniu celów, a także o tym, czy biblioteka powinna mieć na Facebooku profil czy stronę.

Zastanawialiśmy się też, jak informować o obecności biblioteki na Facebooku także w rzeczywistości „offline”. Przyglądaliśmy się konkretnym przykładom treści zamieszczanych przez biblioteki – analizowaliśmy, jakie treści i dlaczego zdobywają większy zasięg i popularność.

Ciekawym tematem był tez watek: reklama a Facebook. Webinarium zakończyliśmy przykładową analizą statystyk facebookowych, wskazując jak taka analiza może pomóc realizować założone cele. Ostatnia część spotkania to odpowiedzi na pytania uczestników webinarium.

PREZENTUJĄCY
Krzysztof Lityński
– Stowarzyszenie Bibliosfera.org, serwis bibliosfera.net

PROWADZĄCY