Być dobrym liderem, dobrą liderką – co to znaczy? – wykład online Katarzyny Czayki-Chełmińskiej

Transmitowane na żywo wystąpienie Katarzyny Czayki-Chełmińskiej podczas Kongresu Bibliotek Publicznych "Cała naprzód!", 21 października 2014 r.

Najważniejsze treści wykładu to:

• Czym jest przywództwo lokalne? Na czym polega rola lidera w lokalnej społeczności? Jakie są główne liderskie zadania? Przedstawienie Modelu przywództwa Szkoły Liderów i jego wymiarów.
  • Przywództwo w bibliotece? Co to znaczy? Czy w bibliotece jest miejsce dla liderów? Jak je najlepiej wykorzystać?
  • Liderskie dylematy i wyzwania. Zyski i koszty podejmowania liderskiej odpowiedzialności.
  • Różne twarze przywództwa – doświadczenia lokalnych liderów i liderek (w tym także bibliotekarzy i bibliotekarki), ich drogi do liderskiej roli, sukcesy i porażki,
  • Jak odkrywać i rozwijać swój liderski potencjał?

PREZENTUJĄCA:

Katarzyna Czayka-Chełmińska – psycholożka, trenerka umiejętności społecznych, mediatorka rodzinna, członkini Społecznej Rady ds. Alternatywnych Metod Rozwiązywania Konfliktów i Sporów przy Ministrze Sprawiedliwości oraz superwizorka Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych. Specjalizuje się w szkoleniach dla trenerów, prowadzi spotkania i mediacje społeczne, wspiera w rozwoju organizacje pozarządowe. Założycielka i do niedawna prezeska zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych, wiceprezeska Stowarzyszenia Szkoła Liderów. Współautorka metodologii Programu Liderzy PAFW.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 55 minut.