Kontrola zarządcza – nagranie webinarium z 28 października 2014 r.

Piąte webinarium z cyklu "Kieruj w dobrym stylu - edycja pilotażowa 2014". Podczas webinarium omawialiśmy zagadnienia prawne, wzory dokumentów, planowanie i ocenę pracy oraz inne zagadnienia związane z kontrolą zarządczą.

PREZENTUJĄCA

Dorota Olejnik – mgr bibliotekoznawstwa i informacji naukowej (Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW), studia podyplomowe z Prawa Pracy (Wydział Prawa i Administracji UW 2011), kwalifikacyjny kurs pedagogiczny (UW 2005). Udział w szkoleniach i kursach m.in. Instytucja kultury – zasady tworzenia, finansowania oraz nadzoru organizatora (MCES 2005),  Organizacja i zarządzanie biblioteką, Nowe technologie informatyczne (IK 2010), udział w I edycji Programu Rozwoju Bibliotek  (FRSI ). Członek Komitetu Społecznego ds. Paktu dla Kultury. Od 25 lat związana z bibliotekarstwem. Od 2008 r. dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Grodzisk Mazowiecki. Inicjatorka lokalnych wydarzeń.

PROWADZĄCA

Dorota Kostowska – główna specjalistka ds. szkoleń, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

MATERIAŁY

Obejrzyj nagranie. Czas trwania 60 minut.

Co to jest kontrola zarządcza? Jakie są ustawy? Jak realizować postanowienia prawne? – na to pytanie staramy się odpowiedzieć między 3:40 a 7:05 minutą nagrania.

O celach, zasadach, zakresie i standardach kontroli zarządczej oraz o tym jakie regulaminy, instrukcje i procedury są potrzebne  dowiesz się więcej między 07:05 a 22:44 minutą nagrania.

O zarządzaniu ryzykiem dowiesz się oglądając nagranie od 23:05 do 38:00.

Dobre praktyki  oraz odpowiedzi na pytania– ten wątek poruszamy od 38:00 minuty.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.