Nagranie webinarium „Postawa na miarę kryzysu, czyli porozmawiajmy o klimacie”

Zapraszamy do obejrzenia nagrania webinarium z przedstawicielką Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, które odbyło się 26 marca br.

Webinarium zrealizowane zostało ramach 2. edycji projektu „Rozmowy przy wspólnym stole”.

Osobą prezentującą była Weronika Woźniak – maturzystka z Krakowa, która od roku zajmuje się aktywizmem klimatycznym. Sama pisze o sobie: „Od marca 2019 roku tworzę z grupą wspaniałych ludzi ruch o nazwie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, który zrzesza osoby młode wiekiem i duchem w walce o naszą wspólną przyszłość. Gdy tylko mam taką możliwość staram się dzielić moją wiedzą o klimacie i ekologii, którą nabyłam podczas wielu podróży, spotkań, rozmów i dzięki mojej dociekliwej naturze.”

Webinarium prowadziła Bogna Mrozowska – koordynatorka projektów w Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie. Czas trwania: 01:04:57.

00:14-05:27: Wprowadzenie
05:30-24:14: Część 1: Czym jest kryzys klimatyczny?
24:18-36:45: Część 2: Początki Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Czym się zajmujemy?
36:49-46:24: Część 3: Co każdy z nas może zrobić?
46:28-01:03:08: Sesja pytań i odpowiedzi

2. edycja projektu „Rozmowy przy wspólnym stole” realizowana jest w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.