Marka biblioteki: korzyści, narzędzia i przykłady – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 11 lutego br., poświęconego marce biblioteki. Webinarium odbyło się w ramach 12 miesięcy tematycznych na labib.pl.

Podczas webinarium rozmawialiśmy o tym:

• jaką marką jest biblioteka,
  • czy warto inwestować w budowanie jej spójnego i przemyślanego wizerunku,
  • jak wykorzystać markę do zarządzania biblioteką,
  • w jaki sposób opracowywać content do social mediów.

Ekspertka: Natalia Gromow – absolwentka historii na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów podyplomowych Marketing kultury (Uniwersytet Warszawski) i Innowacyjne praktyki public relations (Uniwersytet Gdański). Od kwietnia 2016 r. dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, wcześniej pracowała w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdańsku na stanowisku kierownika Działu Marketingu i PR oraz rzecznika prasowego. Pomysłodawczyni i osoba odpowiedzialna za wdrożenie Karty do Kultury, inicjatorka ogólnopolskiej (nie)konferencji dla pracowników bibliotek Kierunek-Wizerunek, programu wymiany bibliotekarzy Praktyka dla praktyka oraz wielu kampanii marketingowych promujących czytelnictwo i korzystanie z bibliotek. Współzałożycielka Stowarzyszenia LABiB.

Webinarium prowadziła Martyna Woropińska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (czas: 63 min):

W ramach 12 miesięcy tematycznych na labib.pl organizowane są webinaria, a na portalu labib.pl ukazują się inspiracje, artykuły tematyczne oraz porady ekspertów ze Stowarzyszenia LABiB aktywnie działających na rzecz bibliotek. W lutym tematem wiodącym jest „Biblioteka jako marka”.