Jak wykorzystywać komiksy w pracy z dziećmi w bibliotece? – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 13 października 2021 r., zorganizowanego w ramach akcji „BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece”. Zapraszamy do korzystania!

Podczas webinarium:

• omawialiśmy tematy, jakie można poruszyć na zajęciach dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem komiksów,
  • przedstawialiśmy metody pracy, jakie można zastosować na zajęciach w różnych grupach wiekowych,
  • rozmawialiśmy o konkretnych komiksach do wykorzystania oraz praktycznych aspektach zajęć.

Naszą ekspertką była Agnieszka Karp-Szymańska – prezeska zarządu Fundacji Czas Dzieci.

Z wykształcenia filolog polski i pedagog. Studia podyplomowe z zarządzania w kulturze (UJ) oraz studia podyplomowe z zakresu literatury dla dzieci i młodzieży (UW) a także specjalista UX Designer (SWPS), specjalizujący się w badaniu potrzeb i projektowaniu doświadczeń, również w dziedzinie kultury. Od przeszło 15 lat związana z tematyką dziecięcą. Twórca i współwłaściciel portalu CzasDzieci.pl, a także założyciel i członek zarządu Fundacji Czas Dzieci, która ma za zadanie rozszerzyć działalność portalu o akcje na rzecz promocji czytelnictwa. Od 2014 odpowiedzialna za program i produkcję festiwali literackich skierowanych do dzieci. Inicjator i pomysłodawca  Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i dziatki oraz wielu niestandardowych akcji m.in. Ostry Dyżur Literacki, który leczy nietolerancje czytelnicze u dzieci. Prowadzi wykłady i warsztaty o współczesnych trendach w literaturze dla dzieci oraz sposobach promocji literatury dla dzieci.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 48 min.):