Nasza biblioteka za 20 lat – prezentacje bibliotek z projektu Strefy Innowacji

Strefy innowacji w bibliotece to inicjatywa Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego skierowana do bibliotek publicznych z miejscowości liczących od 15 000 do 100 000 mieszkańców. Biblioteki biorące udział w projekcie wspólnie z mieszkańcami poszukują rozwiązań ważnych problemów całej społeczności, testują nowe pomysły, eksperymentują, wprowadzając do swojej oferty nowatorskie działania. Pomagają im w tym aktywni ludzie i nowe technologie.

W projekcie biorą udział biblioteki z Jarocina, Oświęcimia, Wieliczki, Piekar Śląskich i Grodziska Mazowieckiego (uczestniczki edycji pilotażowej 2013-2014) oraz biblioteki z Cieszyna, Dąbrowy Górniczej, Głogowa, Gołdapi, Jasła, Krosna, Krotoszyna, Kwidzyna, Łap, Morąga, Nowego Tomyśla, Oławy, Piaseczna, Piotrkowa Trybunalskiego, Przasnysza, Sępólna Krajeńskiego, Słupska, Sopotu, Suchej Beskidzkiej i Wołomina.

W dniach 8-9 grudnia w Serocku odbyła się konferencja inaugurująca projekt Strefy Innowacji. Bibliotekarki i bibliotekarze z bibliotek biorących udział w projekcie w których została zrealizowana jego edycja pilotażowa, dzielili się doświadczeniami, przedstawiali wizję swoich bibliotek w przyszłości, rozmawiali o nurtujących ich wyzwaniach, uczestniczyli w inspirujących warsztatach i spotkaniach, a także wspólnie pisali książkę metodą booksprintu.

Zobacz fotorelację z inauguracji projektu:

Zadaniem zespołów bibliotek uczestniczących w projekcie było krótkie przedstawienie swojej biblioteki i zespołu tworzącego Strefę Innowacji, a dla chętnych także wizji swojej biblioteki w przyszłości. Zachęciliśmy uczestniczki i uczestników spotkania do przygotowania prezentacji w oryginalny sposób – za pomocą filmu, prezentacji multimedialnej, wypowiedzi, scenki, wybranej techniki wizualnej itp. Zapraszamy do obejrzenia dostępnych prezentacji.

Biblioteka Miejska w Cieszynie:

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie:

Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze:

Krośnieńska Biblioteka Publiczna:

Krotoszyńska Biblioteka Publiczna im. Arkadego Fiedlera w Krotoszynie:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy: Prezentacja

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu:

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu (grafika):

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno:

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Przasnyszu (plakat):

Biblioteka Publiczna im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie Krajeńskim: