YOURmedia@TWOJEmedia – pracownia multimedialna w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie

Pod koniec października br. Biblioteka Miejska w Cieszynie otworzyła swoje pomieszczenia po dłuższej przerwie spowodowanej remontem, przebudową i modernizacją budunku.

Biblioteka główna, mająca swoją siedzibę w zabytkowej kamienicy w centrum miasta, zdobyła na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad półtora miliona złotych z Programu Wieloletniego Kultura+, Priorytetu „Biblioteka+. Infrastruktura Bibliotek”. W ramach projektu modernizacyjnego powstała też nowoczesna pracownia multimedialna o nazwie „YOURmedia@TWOJEmedia”, utworzona przede wszystkim z myślą o ludziach młodych, choć dostępna dla wszystkich zainteresowanych.

„YOURmedia@TWOJEmedia” to miejsce edukacji medialnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Została wyposażona w nowoczesny sprzęt komputerowy z oprogramowaniem do edycji dźwięku, obrazu i multimediów. W ofercie pracowni znajdą się warsztaty i spotkania poświęcone różnym gatunkom mediów, a także zajęcia dla osób aktywnie poszukujących pracy. Aktualnie w YOURmedia@TWOJEmedia odbywają się cykliczne warsztaty fotografii cyfrowej dla osób w każdym wieku pt. FOTOmedi@. Pod koniec listopada zostały tam także przeprowadzone zajęcia z programowania w języku Scratch, w których wzięli udział cieszyńscy gimnazjaliści.

Zdjecia: Biblioteka Miejska w Cieszynie