5. runda PRB: O rekrutacji i dobrych rozmowach. Nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie pierwszego z cyklu webinarów towarzyszących rekrutacji do 5. rundy Programu Rozwoju Bibliotek. Webinarium odbyło się 23 marca 2023 r.

Zaczynamy od pytania: Jak rozmawiać? Bo ponoć od rozmowy wszystko się zaczyna. Tematu dobrej rozmowy, za którą wiele osób tęskni, a do której okazji jest coraz mniej, nawet tam, gdzie ludzie mają do siebie blisko, nawet w lokalnych społecznościach. Czego potrzeba do dobrej rozmowy? Ludzi i miejsca – „to” biblioteki mają. Czy czegoś jeszcze? O tym opowiadała Karolina Pluta – tutorka w realizowanym przez FRSI projekcie „Jak rozmawiać”, w ramach którego wspiera także zespoły bibliotek.

W drugiej części opowiadaliśmy o ofercie 5. rundy PRB dla bibliotek i harmonogramie rekrutacji.

Karolina Pluta – trenerka, performerka, pedagożka teatru, certyfikowana tutorka Szkoły Liderów. Jako badaczka, trenerka i coach wspiera instytucje kultury, organizacje pozarządowe i lokalne społeczności w rozwoju i w mądrym odpowiadaniu na potrzeby odbiorców. W ostatnich latach współpracowała m.in z Fundacją Szkoła Liderów, Fundacją Culture Shock, Towarzystwem Inicjatyw Twórczych ę, Instytutem Teatralnym, Zachętą Narodową Galerią Sztuki, Uniwersytetem Warszawskim, Fundacją Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Absolwentka Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS, International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze. W swoich działaniach łączy perspektywy społeczną, edukacyjną i artystyczną.

Webinarium prowadziła Joanna Szymańska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (ok. 90 min.)

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.