Kierunek: RELACJE. O dobrej współpracy z młodzieżą w bibliotece – nagranie webinarium

Przedstawiamy nagranie webinarium z 22 marca 2023 r., które odbyło się w ramach projektu 12 miesiecy tematycznych z labib.pl. Zapraszamy do korzystania.

O webinarium

Młodzież wydaje się jedną z najbardziej wymagających grup odbiorców, która stosunkowo rzadko korzysta z oferty biblioteki. Jak to zmienić? Jak wypracować taki model współpracy z młodzieżą, który będzie opierał się na autentycznym uczestnictwie i zaangażowaniu i sprawi, że młodzi ludzie staną się stałymi bywalcami biblioteki? Jak budować DOBRE RELACJE z młodymi?

Z nagrania webinarium dowiesz się:

  • od jakich działań warto rozpocząć współpracę z młodzieżą,
  • jakie metody i narzędzia pomogą poprowadzić spotkanie z grupą młodzieży,
  • jak można badać potrzeby młodych osób,
  • w jaki sposób młodzież uczestniczy w kulturze, czym różni się uczestnictwo pozorne od autentycznego.

Ekspertki:

Agata Warywoda – bibliotekarka i trenerka. Absolwentka m.in. Akademii Liderów Integracji Cyfrowej i Edukacji, Studium Pracy z Grupą i Zespołem, Akademii Trenerów Biznesu na Uniwersytecie SWPS. Zawodowo związana z Krośnieńską Biblioteką Publiczną oraz Akademickim Centrum Rozwoju Osobistego i Psychoterapii w Rzeszowie, gdzie projektuje i prowadzi szkolenia dla różnych grup odbiorców. Członkini Stowarzyszenia LABiB, trenerka w ogólnopolskich projektach szkoleniowych dla pracowników bibliotek. Najczęściej wspiera instytucje kultury w tematach związanych z procesami kreatywnymi, pracą z młodzieżą oraz współpracą i komunikacją opartą na empatii. Współtwórczyni marki szkoleniowej Dobrze w kulturze.

Dorota Woźnica – od blisko 15 lat związana z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle jako bibliotekarka, koordynatorka projektów, dyrektorka. Filolożka, absolwentka szkoły trenerskiej STOP i studiów zarządzania kulturą, członkini Stowarzyszenia LABiB, Stowarzyszenia Dyrektorek i Dyrektorów Bibliotek Inicjatywy, trenerka. Nieustannie zafascynowana potencjałem lokalnych społeczności, aktywnego uczestnictwa i prostych narzędzi, aktualnie skoncentrowana na pracy na rzecz biblioteki jako nowoczesnej i profesjonalnej, a jednocześnie otwartej i przyjaznej instytucji kultury. Energię czerpie z domu na Pogórzu i wypadów w Beskid Niski.

Webinarium prowadziła Agnieszka Koszowska z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Obejrzyj nagranie (53 min.):


Projekt „12 miesięcy tematycznych z labib.pl” powstał w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.

Strona korzysta z plików cookie. Więcej na temat ciasteczek można przeczytać w Wikipedii. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.