BOOM! Na komiksy i gry planszowe w bibliotece

Dzięki tej akcji biblioteki poszerzają swoją ofertę dla dzieci i młodzieży poprzez wprowadzanie nowych form działań wokół komiksów i gier planszowych.

Dwie edycje akcji zorganizowaliśmy w latach 2021-2022 we współpracy z Wydawnictwem Story House Egmont sp. z o.o. Każda edycja obejmowała następujące działania:

• realizacja cyklu webinariów z zaproszonymi gośćmi, którzy opowiadali o możliwościach wykorzystania komiksów i gier w działaniach biblioteki dla dzieci i młodzieży,
  • rekrutacja bibliotek do udziału w konkursie, w którym każda przyjęta biblioteka otrzymała pakiet materiałów od wydawnictwa Story House Egmont, a kilka wygrało dodatkowe atrakcyjne nagrody,
  • opracowanie scenariuszy zajęć dla dzieci i młodzieży na temat zajęć z wykorzystaniem komiksów i gier.

Do pierwszej edycji akcji (2021) przyjęliśmy 100 bibliotek wg kolejności zgłoszeń („kto pierwszy, ten lepszy”). Te biblioteki otrzymały pakiet komiksów i gier Wydawnictwa Story House Egmont. Kolejne 367 bibliotek otrzymało „pakiety pocieszenia”. W konkursie na najciekawsze relacje ze spotkań nagrodziliśmy 10 bibliotek.

100 bibliotek przyjęliśmy do 2. edycji akcji, zrealizowanej w 2022 roku. W konkursie na relację z wydarzeń nagrodziliśmy 13 bibliotek.

Trzecia edycja startuje 27 września 2023 r. – nabór bibliotek rozpocznie sie o godzinie 15:00.