Program Rozwoju Bibliotek – 4. runda

Kontynuacja (4. runda) Programu Rozwoju Bibliotek wspierającego biblioteki publiczne w całej Polsce, zrealizowana w latach 2021-2022.

W 4. rundzie PRB tworzyliśmy przestrzeń do zdobywania nowych kompetencji, które pomagają projektować sposób działania i zarządzania biblioteką w nowych czasach. Wspieraliśmy biblioteki i pracujących w nich ludzi rozwijać umiejętności, które pozwalają na bieżąco analizować sytuację i reagować na zmianę wprowadzając nowe usługi.

W programie wzięło udział 75 bibliotek i ich filii. 300 bibliotekarek i bibliotekarzy uczestniczyło w szkoleniach i korzystało z doradztwa.

Zobacz film podsumowujący 4. rundę PRB:

Program Rozwoju Bibliotek wspiera tysiące bibliotek publicznych w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. W takich placówkach ludzie spędzają czas, rozwijają swoje zainteresowania, zdobywają nowe umiejętności i wspólnie działają. Program Rozwoju Bibliotek to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzone przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W latach 2009-2015 było realizowane w ramach partnerstwa z Fundacją Billa i Melindy Gatesów.