Sektor 3.0

Sektor 3.0 to inicjatywa, dzięki której organizacje wykorzystują najnowsze rozwiązania technologiczne w działaniach społecznie użytecznych. W rezultacie funkcjonują sprawniej, docierają do większej liczby ludzi, a ich doświadczenia związane z ICT inspirują innych do efektywniejszego działania.

W ramach programu realizowane są m.in. następujące działania:

  • Festiwal Sektor 3.0 – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie, które pokazuje, jak technologiczne trendy przełożyć na język praktycznych zastosowań,
  • Fundusz Sektor 3.0 – program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę “tech for good”,
  • VOD – biblioteka materiałów wideo na temat praktycznych narzędzi i inspiracji dotyczących nowych technologii i transformacji cyfrowej
  • E-learning – bezpłatny cykl szkoleń online, które pozwolą Ci zdobyć praktyczną wiedzę w zakresie nowych technologii przydatnych w działalności organizacji społecznych.

Odwiedź stronę programu.

Zarówno serwis VOD, jak i kursy e-learningowe Sektora 3.0 zawierają wiele materiałów, które mogą przydać się w rozwoju zawodowym osób pracujących w bibliotekach, np.

  • playlista „Praktyczne wskazówki” z filmami instruktażowymi pokazującymi zastosowania różnych narzędzi cyfrowych,
  • kursy e-learningowe o tworzeniu nowoczesnych stron WWW i treści do publikacji w mediach społecznościowych, jak równiez o sposobach na usprawnienie codziennej pracy.

Zachęcamy do korzystania!


Sektor 3.0 to przedsięwzięcie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. W 2018 roku programu został wyróżniony przez Komisję Europejską w ramach “European Digital Skills Award”.